Obóz survivalowy dla ojca i syna
#survival #integracja #ojciec&syn #obózsurvivalowydlaojcaisyna

ojciec i syn przy ognisku podczas obozu survivalowego

Obóz survivalowy dla ojca i syna jako wspólna forma spędzania czasu

Obozy survivalowe oferują  cenną wiedzę w zakresie przetrwania w najbardziej niesprzyjających warunkach. Jednak są także doskonałym narzędziem zbliżającym ludzi. Survival, jako interesująca i niecodzienna metoda budowania relacji, jest coraz częściej wybierana przez ojców i synów jako wartościowa oraz kreatywna forma wspólnego spędzania czasu.

Ojciec i syn – trudności w budowaniu relacji

We współczesnym świecie coraz trudniej budować relacje międzyludzkie. Uciekamy do wirtualnego świata, który ma zastąpić nam deficyty relacji. Problem szczególnie dotyczy dzieci i młodzieży – ta grupa jest szczególnie narażona na perswazyjne metody i algorytmy stosowane przez media społecznościowe.

Nowoczesne technologie – zagrożenie dla relacji między ojcem i synem

Młodzi ludzie chętnie zagłębiają się w wirtualny świat, który staje się dla nich ekwiwalentem bezpośrednich kontaktów. Komunikatory stają się czołowymi aplikacjami, jeśli chodzi o ilość spędzonego z nimi czasu.

dwójka chłopców z matką buduje szałas podczas kursu survivalu

Psychologowie alarmują, że zwłaszcza w przypadku małoletnich zbyt długi czas spędzony ze smartfonem niesie zgubne skutki dla jego psychiki, prowadzi do problemów ze skupieniem, a nawet do nerwic i depresji.

Obóz survivalowy dla ojca i syna jako remedium na współczesne zagrożenia

Doskonałym antidotum na ten stan może być wspólny wypad na łono natury, spacer po lesie, zaangażowanie w aktywności na świeżym powietrzu. Wielu ojców odkryło, że survivalowy wyjazd z synem odbudowuje relacje i może stać się jej nowym otwarciem. Dlaczego? Podczas takiego wypadu odrywamy się od codzienności, diametralnie zmieniamy środowisko, „odłączamy się” od naszych smartfonów i skupiamy na zadaniach i na sobie nawzajem.

nawigowanie za pomocą busoli podczas kursu survivalu

Ojciec i syn – co wyciągną z obozu survivalowego?

Podczas takiego obozu survivalowego dla ojca i syna pozyskujemy naprawdę wartościową wiedzę, a jednocześnie świetnie się bawimy. Tutaj nie ma czasu na nudę, tutaj „odłączenie się” od smartfonów przychodzi zupełnie naturalnie. Zadania, które przed nami stają sprawiają, że członkowie rodziny muszą stać się teamem, muszą się wspierać, bo tylko wspólne działanie, pozwoli im zdać ten egzamin! Wspólny survival zbliża ludzi i wspomaga odbudowę relacji.

 

SPRAWDŹ NASZ PROGRAM OBOZU SURVIVALOWEGO DLA OJCA I SYNA
Shopping Cart
Scroll to Top