Podstawowy kurs survivalu 8h

dwójka chłopców z matką buduje szałas podczas kursu survivalu

Na naszych oczach świat przestaje być taki jak dawniej. Bezpieczny. Każdego dnia dowiadujemy się, że wojna, zamach terrorystyczny, walka o przetrwanie, brak pożywienia i dachu nad głową nie musi dotyczyć wyłącznie mieszkańców odległych zakątków świata. Potencjalne zagrożenie wisi dziś nad każdym z nas. Bez znajomości podstawowych zasad przetrwania w obliczu takich zagrożeń będziemy musieli opierać się wyłącznie na szczęściu. Opcją bardziej racjonalną jest w takich przypadkach zaufanie wiedzy i doświadczeniu. 

Podstawowa zasada polega na tym, aby zawsze być gotowym na potencjalne zagrożenie. Nie oznacza to bynajmniej życia w stresie. Wręcz przeciwnie. Mając w ręku odpowiednie narzędzia – znajomość zasad przetrwania w trudnych warunkach, radzenia sobie w ekstremalnych sytuacjach, zwiększa nasze szanse na przeżycie. Najgorszym z możliwych rozwiązań w takich sytuacjach jest panika. 

Proponowane przez nas kursy survivalu prowadzone przez najwyższej klasy specjalistów w zakresie wojskowości są gwarancją wyrobienia właściwych nawyków i przyswojenia podstawowej wiedzy w zakresie przetrwania.

Kurs jest przeznaczony nie tylko dla osób lubiących podejmowanie niecodziennych aktywności, ale dla każdego, komu zależy na zdobyciu wiedzy i umiejętności pozwalających na zachowanie życia w czasie oraz miejscu wystąpienia sytuacji kryzysowej.

Oferujemy kompleksowe szkolenie, którego poziom trudności skalowany jest w zależności od  doświadczenia grupy szkoleniowej.

Miejsce i czas kursu survivalu

To będzie czas zdobywania i szlifowania umiejętności sztuki przetrwania. Miejscem, gdzie stawisz czoła temu wyzwaniu będą Góry Sowie. Przepełniony tajemnicą zakątek Sudetów, w  którym nigdy nie wiesz, na co trafisz. 

Kurs ma charakter jednodniowy – początek o godzinie 09:00 a koniec tego samego dnia o  godzinie 17.00.

Jesteśmy również w stanie przeprowadzić kurs w dowolnym miejscu i czasie na terytorium RP, elastycznie dopasowując się do potrzeb naszych klientów. Zastrzegamy, że w takiej sytuacji będziemy potrzebowali do 30 dni aby przeprowadzić rekonesans i odpowiednio przygotować teren do przeprowadzenia szkolenia. 

Podstawowy kurs survivalu prowadzimy w grupach złożonych do 25 osób.

Zgłoszenia na szkolenia oraz zapytanie prosimy przesyłać za pomocą e-maila na adres biuro@speccamp.pl

nawigowanie za pomocą busoli podczas kursu survivalu

Pełny opis kursu survivalu:

Nauczysz się pięciu zasad sztuki przetrwania będących złotymi regułami, które zorganizują twoje ciało i umysł, byś mógł być przygotowany na każdą ewentualność. 

1. Sygnalizacja.

2. Sprzęt/odzież, schronienie, ogień.

3. Nastawienie psychiczne.

4. Techniki przemieszczania się.

5. Woda, żywność.

Sygnalizacja

Jeśli chcesz otrzymać pomoc, musisz wiedzieć jak ją wezwać. 

Poznasz trzy rodzaje sygnałów. Nauczysz się dostrzegać najlepsze miejsca do ich wykorzystania. Później je przygotujesz i właściwie naprowadzisz do niego ratowników.

 

 

obozowisko zbudowane podczas kursu survivalu

Podstawy nawigowania

Żeby osiągnąć cel, musisz wiedzieć gdzie iść. Nauczymy Cię nawigowania w terenie. Pokażemy proste i skuteczne metody odnajdywania właściwej drogi. Zyskasz świadomość terenową, która podpowie Ci kiedy ruszyć a kiedy poczekać. Przekażemy Ci techniki prowadzenia rozpoznania, które znacząca poszerzą umiejętności poruszania się w terenie. Mapy i kompasy mają setki lat, ale umiejętność prawidłowego korzystania z nich wcale nie jest powszechna. Zostaniesz jednym z tych, którzy potrafią z nich szybko i skutecznie korzystać. Zostaniesz też przygotowany na wystąpienie sytuacji, w której ich zabraknie i będzie trzeba zastąpić je naturalnymi metodami nawigacji. Dobrze wiedzieć gdzie iść, ale trzeba też wiedzieć jak iść. Nasi instruktorzy pokażą Ci jak przemieszczać się w bezpieczny sposób – nawet po  najbardziej niebezpiecznych miejscach.

Woda

Podstawowy, fundamentalny, niezbędny i pierwszorzędny czynnik przetrwania. Posiadanie jej jest elementem decydującym o przetrwaniu. Bez dostępu do niej stopniowo doprowadzasz do  odwodnienia, którego narastanie będzie drastycznie obniżało twoje szanse. Nauczymy Cię jak rozpoznawać jego objawy. Dowiesz się również jak i gdzie ją pozyskać oraz przygotować do spożycia.

Jedzenie

„Głos sumienia i głos honoru brzmią cichutko, gdy kiszki marsza grają” – słowa Diderota nigdy nie przestaną być aktualne. Nauczymy Cię jak, ile i co jeść, by dostarczyło Ci to jak najwięcej energii na jak najdłuższy czas.  Co zabrać na podstawowy kurs survivalu:

wygodne buty,

– długie spodnie,

– koszula z długim rękawem,

– nakrycie głowy,

– przeciwdeszczową i ciepłą odzież (w zależności od poru roku i warunków pogodowych),

– butelka wody (min. 2l),

– obiad i przekąski,

Opcjonalne przedmioty do zabrania:

– przedmioty survivalowe, co do których masz pytania lub chciałbyś sprawdzić ich funkcjonalność w praktyce,

– okulary przeciwsłoneczne,

– krem przeciwsłoneczny,

– repelent na owady,

– materiały piśmiennicze,

– rękawiczki robocze,

– przybory do jedzenia posiłków

Wymagania wiekowe:

W kursie uczestniczyć mogą dorośli i dzieci od 13 roku życia. Wszystkim dzieciom w wieku 13-17 lat musi towarzyszyć rodzic lub opiekun prawny.

Informacje dodatkowe: 

Po zarejestrowaniu się i opłaceniu szkolenia, na trzy do czterech tygodni przed wybraną datą zajęć otrzymasz e-mailem pakiet informacyjny zawierający wszystkie niezbędne szczegóły dotyczące szkolenia. Dowiesz się co możemy dla Ciebie zabezpieczyć z listy przedmiotów do  zabrania, jeśli tego nie posiadasz. Poznasz informacje organizacyjne związane z dokładnym miejscem rozpoczęcia kursu. Wskażemy równie teren gdzie będziesz mógł zostawić swój samochód. Przed każdym kursem uczestnik proszony jest o wypełnienie ankiety, która pozwoli nam na dostosowanie poziomu trudności dla każdej z grup. Jeśli masz dodatkowe pytania, napisz do nas na adres biuro@speccamp.pl

Dostępne są prywatne szkolenia grupowe: 

Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę. Zbierz ludzi i powiedz nam, kiedy chcecie odbyć kurs. Preferujemy, aby grupy powiadamiały nas o chęci uczestnictwa z co najmniej 30- dniowym wyprzedzeniem. Zgłoszenia na prywatne szkolenia można przesyłać e-mailem na  adres biuro@speccamp.pl

Zasady anulowania rezerwacji: 

Anulowanie szkolenia przez kursanta musi nastąpić maksymalnie 28 dni przed jego rozpoczęciem – wówczas zwracamy 100% sumy kursu. W wyjątkowych przypadkach szkolenie może się nie odbyć z powodu warunków atmosferycznych, wykluczających możliwość wejścia w rejon działania (np. zagrożenie pożarowe). W takim wypadku  zostaniesz niezwłocznie powiadomiony, a także otrzymasz możliwość zmiany terminu szkolenia lub  otrzymania pełnego zwrotu pieniędzy. Cena podstawowego kursu survivalu:

350 zł / osobę

SPRAWDŹ NAJBLIŻSZY TERMIN KURSU SURVIVALU

ojciec i syn przy ognisku podczas obozu survivalowego
Shopping Cart
Scroll to Top