FAQ

Dlaczego wybrać SPECCAMP?

Dobre pytanie. Sami je sobie zadaliśmy, a odpowiedź pojawiła się niemal natychmiast. Jesteśmy wyjątkowi, bo w unikalny sposób myślimy o naszej pracy. Nie mamy ambicji ani potrzeby zwyciężenia w kategorii liczby zrealizowanych eventów. Całą naszą energię skupiamy na Tobie. Chcemy abyś poczuł, że czas spędzony z nami przyniósł Ci jedyne w swoim rodzaju doświadczenie, które zostanie z Tobą na całe życie. Pragniemy, żebyś zdobył z nami wiedzę i umiejętności dające pewność, że gdy nadejdzie pora kryzysu, to właśnie Ty będziesz wiedział, co trzeba zrobić.
Celem SPECCAMP  jest przeniesienie Cię do innej rzeczywistości, dostarczenie przeżyć i umożliwienie oderwania się od codzienności.  W tym jesteśmy mistrzami, bo w  naszych żyłach płynie przygoda. Naszym entuzjazmem chcemy dzielić się z innymi.
Elastyczność? To właśnie to, co wpisane jest w nasze survivalowe DNA. Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych.
Teoria jest istotna, ale kto ufa wyłącznie teoretykom? Istotnym argumentem za wyborem SPECCAMP jest kadra szkoleniowa – ludzie, którzy swoje umiejętności udowodnili w warunkach realnego zagrożenia. W miejscach, gdzie każdy krok może być ostatnim.

Co w przypadku złej pogody?
Prawda jest taka, że nie ma złej pogody, jest tylko nieodpowiednie ubranie.
W SPECCAMP uważamy, że pogoda jest dobra albo bardzo dobra.!W związku z tym działamy bez względu na pogodę i nie odwołujemy zajęć w dni deszczowe, wietrzne czy upalne. Prosimy, aby kursanci ubierali się odpowiednio do pogody ii byli przygotowani na jej ewentualne zmiany). Chociaż nie odwołujemy zajęć ze względu na pogodę, możemy podjąć decyzję o odwołaniu szkolenia, jeśli uznamy, że warunki są niebezpieczne (tj. niebezpieczeństwo gwałtownej powodzi, pożary lasów itp.). W przypadku odwołania zajęć, dołożymy wszelkich starań, aby jak najszybciej skontaktować się z kursantami drogą mailową i telefoniczną.

Czy istnieją ograniczenia wiekowe dotyczące kursów SPECCAMP?
Wszystkim uczestnikom w wieku poniżej 18 lat musi towarzyszyć rodzic lub opiekun prawny. Jedynie kurs SERE przeznaczony jest wyłącznie dla osób od 18 roku życia. Wyjątki od naszych standardowych ograniczeń wiekowych będą rozpatrywane indywidualnie w przypadku wszystkich programów prywatnych/niestandardowych.

Jakie są zasady anulowania i zwrotu kosztów za szkolenia w SPECCAMP?
SPECCAMP ponosi większość kosztów związanych z przygotowaniem szkolenia. W związku z tym wszelkie prośby o anulowanie kursu muszą zostać przesłane w formie pisemnej pocztą elektroniczną co najmniej 28 dni przed jego startem.. Każda prośba o anulowanie złożona przed obowiązującą datą anulowania kwalifikuje się do otrzymania pełnego zwrotu pieniędzy Po upływie okresu anulowania nie będzie możliwości przeniesienia rezerwacji, zmiany terminu ani zwrotu pieniędzy. Jeśli SPECAMP będzie zmuszony anulować program, dokonamy pełnego zwrotu kosztów lub bezpłatnej zmiany terminu. 

Co muszę zabrać ze sobą?
Lista rzeczy do zabrania dla każdego kursu może się znacznie różnić. Szczegóły znajdziesz na stronie konkretnego szkolenia. Po rejestracji zostanie wysłana do Ciebie wiadomość e-mail z dodatkowymi szczegółami. Na miejscu zapewniamy całość specjalistycznego sprzętu, takiego jak krzesiwo, kompas, płachta biwakowa, itd. Jeśli masz dodatkowe pytania, zawsze możesz wysłać do nas e-mail na adres biuro@speccamp.pl 

Czy oferujecie prywatne szkolenia lub imprezy integracyjne dla firm?
Tak! Po prostu wyślij nam e-mail na adres biuro@speccamp.pl ze swoim zapytaniem, a pomożemy Ci dostosować prywatne szkolenie (przygotowanie do selekcji, nawigacja górska, wspinaczka linowa itd.) lub szkolenie zespołowe (team building, integracja zespołu), które w pełni zaspokoi Twoje potrzeby.

Czy kursy są dostępne dla cywilów?
Tak. SPECCAMP jest prywatną firmą i koncentruje się przede wszystkim na oferowaniu najwyższej klasy szkoleń z zakresu przetrwania w trudno dostępnych miejscach dla cywilów i profesjonalistów zajmujących się outdoorem. Czerpiąc ze znacznego doświadczenia naszego zespołu – instruktorów z jednostek specjalnych oraz rozpoznawczych, profesjonalnych ekspertów od przygody i specjalistów ds. bezpieczeństwa, przygotowana dla państwa oferta szkoleniowa łączy to, co najlepsze ze sztuki przetrwania z szkoleniem z zakresu działań specjalnych, które górują nad standardową rekreacją w dzikim terenie.

Czy po ukończeniu szkolenia dostanę certyfikat?
Tak, każdy uczestnik otrzyma od nas odpowiedni certyfikat ukończenia szkolenia.

Gdzie odbywają się szkolenia?
Szkolenia odbywają się najczęściej na terenie Gór Sowich oraz Gór i Pogórza Kaczawskiego (Kraina Wygasłych Wulkanów). Szkolenia prywatne dla grup zorganizowanych oraz szkolenia firmowe prowadzimy na terenie całego kraju.

Jak dojechać na miejsce? Gdzie zostawić auto?
Wiadomość e-mail ze szczegółowymi informacjami otrzymasz od nas po procesie rejestracji: lista sprzętu do zabrania, mapki z miejscem spotkania, lista rzeczy jakie możemy dla Ciebie zabezpieczyć w przypadku gdy ich nie posiadasz.

Czy poziom szkolenia będzie dla nas odpowiedni? Przed każdym kursem uczestnik proszony jest o wypełnienie ankiety, która pozwoli nam na dostosowanie poziomu trudności dla każdej z grup.

Shopping Cart
Scroll to Top