Survival i województwo dolnośląskie – fascynujący kurs survivalu w Górach Sowich niedaleko Wrocławia

survival w wojewodztwie dolnoslaskim i gotowanie na ognisku

Kurs survivalu w pobliżu Wrocławia? To możliwe!

Impreza survivalowa to obietnica niezapomnianej przygody i sporej dawki adrenaliny. Dla wielu współczesnych ludzi „uwięzionych” w szklanych biurowcach to wręcz odkrycie, że powrót do korzeni może być tak fascynujący. Dolny Śląsk i Góry Sowie to urokliwy region Polski, pełen tajemnic i niespodzianek z czasów II Wojny Światowej. Kurs survivalu w Górach Sowich niedaleko Wrocławia będzie prawdziwą mieszanką wybuchową. Sprawdź dlaczego! 

Survival wraca do łask?

W ostatnich kilku latach dostrzec można swoisty renesans survivalu. Potrzeba powrotu do korzeni, ale także wynikająca z niepokojów w różnych rejonach świata niepewność sprawiają, że ludzie odczuwają silną potrzebę zapoznania się z odwiecznymi zasadami survivalu. Nie ma chyba bardziej pierwotnej potrzeby niż żądza przetrwania. Okazuje się, że sztuka ta jest pożyteczna i pożądana  w każdych czasach. Poza zdobyciem cennej wiedzy tego typu eventy niosą także pierwiastek tajemnicy, przygody i świetnej zabawy. Taki kurs survivalu można odbyć niedaleko Wrocławia!

 

Historia Gór Sowich – idealnego miejsca na survival w województwie dolnośląskim

Góry Sowie na mapie survivalowych eventów są miejscem szczególnym. Historia tego regionu bogata jest w wiele mrocznych tajemnic. Bohaterskie akcje z czasów wojny, trudne losy polskich patriotów po jej zakończeniu, informacje o ukrytych w tym rejonie skradzionych przez niemieckiego okupanta skarbach sprawiają, że miejsce to przyciąga jak magnes. Dolny Śląsk, a w szczególności pasmo Gór Sowich i Pogórze Kaczawskie to jedne z najbardziej urokliwych krajobrazowo rejonów Polski. Tu żądny wrażeń i bliskości natury turysta znajdzie niezapomniane widoki, czystą wodę z górskich źródeł, zastygłą i monumentalną Krainę Wygasłych Wulkanów, a także niezapomniane poranki, gdy złote słońce stopniowo odkrywa zielone stoki szczytów. To także wspaniała fauna i flora i wszechobecna… cisza.

Co odkryjesz podczas kursu survivalu w Górach Sowich niedaleko Wrocławia?

W tej właśnie ciszy Gór Sowich można poznać także bogatą, fascynującą i niekiedy dramatyczną przeszłość tego regionu. Na przykład słynny projekt Riese (olbrzym), czyli kryptonim największego projektu górniczo-budowlanego nazistowskich Niemiec realizowanego w latach 1943-1945. Jest to sieć tuneli, które miały stać się jedną z kwater Hitlera. Temat wziął nawet na swój warsztat bestsellerowy autor Remigiusz Mróz, który napisał powieść pt. „Projekt Reise”, która podobnie jak „wycieczka” w tym rejonie, po kilkudziesięciu latach rozpala wyobraźnię czytelnika.

To tutaj rodziły się, działały i dekonspirowały po-akowskie organizacje zwalczające powojenny komunizm w Polsce. Jedną z nich była, ukrywająca się w tych właśnie lasach grupa stworzona przez Romana Jedwabińskiego, żołnierza AK, ps. Lew.   

To tutaj wreszcie, aż po dziś dzień działają samozwańczy „odkrywcy”, którzy przekonani są  o ukrytych w tych ziemiach, zrabowanych przez Niemców skarbach. Co ciekawe, potwierdzeniem tych przekonań mogą być próby zastraszania tych, którzy podejmują próby ich poszukiwań, a nawet opisywania tej historii. Kurs survivalu w takim miejscu, gdzie z Wrocławia dojedziesz w mgnieniu oka jest strzałem w 10-tkę!

 

KLIKNIJ TUTAJ I SPRAWDŹ NASZE PROGRAMY SZKOLENIOWE
Shopping Cart
Scroll to Top