Outdoor Team Building

Nie od razu Rzym zbudowano. Wie o tym każdy, kto próbował coś stworzyć. I o ile materiały budowlane mają określoną specyfikację i możemy przeliczyć ile czego potrzebujemy oraz przewidzieć jak konstrukcja się zachowa, to w przypadku budowania zespołu mamy do czynienia z mieszanką wybuchową. Odmienne charaktery, różnorakie bagaże doświadczeń, rozmaite temperamenty. Te wszystkie zmienne powodują, że team building nie jest łatwym kawałkiem chleba. Jednak tylko trudne przedsięwzięcia przynoszą odczuwalne korzyści. Kluczem do skutecznego działania jest dobrze zgrany zespół. Inwestycja w jego stworzenie zwraca się zawsze. Wie o tym każdy, kto taką załogę zbudował.

Wspólne zdobywanie doświadczeń i nowych umiejętności w niecodziennych, trudnych warunkach jest najlepszym spoiwem łączącym ludzi. W takich sytuacjach tworzą się trwałe relacje, które istotnie wpływają na poziom pracy zespołu. To osoby i atmosfera, którą tworzą w swoim miejscu pracy jest najistotniejszym, niematerialnym czynnikiem decydującym o jakości wspólnie wykonywanych zadań. 

Nasza propozycja dla Twojej firmy i Twojego zespołu z obszaru team building:

Po wstępnej krótkiej sesji instruktażowej zespół ma za zadanie zbudować obóz, przygotować jedzenie i realizować zadania. Zespoły zostaną nauczone podstawowych technik przetrwania, w tym rozpalania ognia, budowy schronień i metod pozyskiwania oraz przygotowywania pożywienia. Kurs ten jest najbardziej optymalny, gdy uczestniczy w nim minimum 6, a  maksymalnie 24 osoby. 

Kurs polega na ustaleniu przez zespół szeregu celów i umiejętności, które należy opanować, aby przetrwać w trudnych warunkach. Instruktorzy przeprowadzą instruktaże dotyczące rozpalania ognia, budowy schronień, pozyskiwania i oczyszczania wody oraz gotowania pozyskanej żywności. Nasze kursy mają na celu dobrą zabawę i naukę nowych umiejętności. Nie mają jednak one na celu sprawdzenia wytrzymałości fizycznej uczestników, ale ich pracy zespołowej. Trasy dostosowujemy do możliwości uczestników i pogody. 

Na życzenie klienta przesyłamy pełny raport dotyczący poszczególnych osób i zespołu w ciągu 1  tygodnia od zakończenia kursu.

Miejsce i czas:

To będzie czas zdobywania i szlifowania umiejętności sztuki przetrwania. Miejscem, gdzie stawisz czoła temu wyzwaniu będą Góry Sowie. Przepełniony tajemnicą zakątek Sudetów, w  którym nigdy nie wiesz, na co trafisz. 

Kurs ma charakter jednodniowy – początek o godzinie 09:00 a koniec tego samego dnia o  godzinie 17.00.

Jesteśmy również w stanie przeprowadzić kurs w dowolnym miejscu i czasie na terytorium RP, elastycznie dopasowując się do potrzeb naszych klientów. Zastrzegamy, że w takiej sytuacji będziemy potrzebowali do 30 dni aby przeprowadzić rekonesans i odpowiednio przygotować teren do przeprowadzenia szkolenia. 

Zgłoszenia na szkolenia oraz zapytanie prosimy przesyłać za pomocą e-maila na adres biuro@speccamp.pl

Pełny opis kursu:

Nauczysz się pięciu zasad sztuki przetrwania będących złotymi regułami, które zorganizują twoje ciało i umysł, byś mógł być przygotowany na każdą ewentualność. 

1. Sygnalizacja.

2. Sprzęt/odzież, schronienie, ogień.

3. Nastawienie psychiczne.

4. Techniki przemieszczania się.

5. Woda, żywność.

Sygnalizacja

Jeśli chcesz otrzymać pomoc, musisz wiedzieć jak ją wezwać. 

Poznasz trzy rodzaje sygnałów. Nauczysz się dostrzegać najlepsze miejsca do ich wykorzystania. Później je przygotujesz i właściwie naprowadzisz do niego ratowników.

Podstawy budowy schronienia  

Dowiedz się, jak stworzyć bezpieczne schronienie niezależnie od czasu i miejsca, z którym przyjdzie Ci się zmierzyć. Instruktorzy wskażą Ci na co zwracać uwagę przy wyborze miejsca do budowy schronienia. Nauczysz się czym się kierować przy wyborze rodzaju schronienia. Zbierzesz materiały i własnymi rękoma zbudujesz swój nowy dom. Jednak natura da  Ci  wszystko, czego potrzebujesz do przeżycia – również schronienie. Poznasz jak i gdzie go  szukać oraz jak z niego korzystać.

Zasady dotyczące ognia

Ujarzmienie ognia jest umiejętnością decydującą o komforcie bytowania. Daje ona poczucie bezpieczeństwa, poprawia morale i pozwala na przygotowanie ciepłych posiłków. Znajomość zasad jego skutecznego rozpalenia, nawet w najtrudniejszych deszczowych warunkach, zadecyduje o twoim być lub nie być.

Poznasz trójkąt ognia i sposoby zarządzania nim. Następnie wybierzesz i przygotujesz materiały pozwalające na rozpalenie, które zostanie w danej sytuacji określone mianem odpowiedniego ogniska. Będziesz ćwiczył tak długo, aż wykształcisz umiejętność jego rozpalania oraz podtrzymywania.

Podstawy nawigowania

Żeby osiągnąć cel, musisz wiedzieć gdzie iść. Nauczymy Cię nawigowania w terenie. Pokażemy proste i skuteczne metody odnajdywania właściwej drogi. Zyskasz świadomość terenową, która podpowie Ci kiedy ruszyć a kiedy poczekać. Przekażemy Ci techniki prowadzenia rozpoznania, które znacząca poszerzą umiejętności poruszania się w terenie. Mapy i kompasy mają setki lat, ale umiejętność prawidłowego korzystania z nich wcale nie jest powszechna. Zostaniesz jednym z tych, którzy potrafią z nich szybko i skutecznie korzystać. Zostaniesz też przygotowany na wystąpienie sytuacji, w której ich zabraknie i będzie trzeba zastąpić je naturalnymi metodami nawigacji. Dobrze wiedzieć gdzie iść, ale trzeba też wiedzieć jak iść. Nasi instruktorzy pokażą Ci jak przemieszczać się w bezpieczny sposób – nawet po  najbardziej niebezpiecznych miejscach.

Woda

Podstawowy, fundamentalny, niezbędny i pierwszorzędny czynnik przetrwania. Posiadanie jej jest elementem decydującym o przetrwaniu. Bez dostępu do niej stopniowo doprowadzasz do  odwodnienia, którego narastanie będzie drastycznie obniżało twoje szanse. Nauczymy Cię jak rozpoznawać jego objawy. Dowiesz się również jak i gdzie ją pozyskać oraz przygotować do spożycia.

Jedzenie

„Głos sumienia i głos honoru brzmią cichutko, gdy kiszki marsza grają” – słowa Diderota nigdy nie przestaną być aktualne. Nauczymy Cię jak, ile i co jeść, by dostarczyło Ci to jak najwięcej energii na jak najdłuższy czas. 

Co zabrać na outdoor team building:

wygodne buty,

– długie spodnie,

– koszula z długim rękawem,

– nakrycie głowy,

– przeciwdeszczową i ciepłą odzież (w zależności od poru roku i warunków pogodowych),

– butelka wody (min. 2l),

– obiad i przekąski,

Opcjonalne przedmioty do zabrania:

– przedmioty survivalowe, co do których masz pytania lub chciałbyś sprawdzić ich funkcjonalność w praktyce,

– okulary przeciwsłoneczne,

– krem przeciwsłoneczny,

– repelent na owady,

– materiały piśmiennicze,

– rękawiczki robocze, – przybory do jedzenia posiłków.

Informacje dodatkowe: 

Po zarejestrowaniu się i opłaceniu szkolenia, na trzy do czterech tygodni przed wybraną datą zajęć otrzymasz e-mailem pakiet informacyjny zawierający wszystkie niezbędne szczegóły dotyczące szkolenia. Dowiesz się co możemy dla Ciebie zabezpieczyć z listy przedmiotów do  zabrania, jeśli tego nie posiadasz. Poznasz informacje organizacyjne związane z dokładnym miejscem rozpoczęcia kursu. Wskażemy równie teren gdzie będziesz mógł zostawić swój samochód. Przed każdym kursem uczestnik proszony jest o wypełnienie ankiety, która pozwoli nam na dostosowanie poziomu trudności dla każdej z grup. Jeśli masz dodatkowe pytania, napisz do nas na adres biuro@speccamp.pl

Dostępne są prywatne szkolenia dla firm: 

Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę. Zbierz ludzi i powiedz nam, kiedy chcecie odbyć kurs. Preferujemy, aby grupy powiadamiały nas o chęci uczestnictwa z co najmniej 30- dniowym wyprzedzeniem. Zgłoszenia na prywatne szkolenia można przesyłać e-mailem na adres biuro@speccamp.pl

Cena szkolenia: 490 zł / osobę

Shopping Cart
Scroll to Top