KURS SERE 48H

rozpalanie ogniska i podgrzewanie wody podczas kursu SERE

Kurs SERE  podołasz wyzwaniu?

Zostałeś sam. Nie masz pojęcia gdzie jesteś. Ale wiesz już, że jesteś już poszukiwany. W oddali słyszysz ujadanie psów. To grupa, która ściga właśnie Ciebie.  Stres coraz bardziej przenika twój umysł, a już właśnie nadszedł czas kiedy trzeba zacząć działać. Unikać przeciwnika, być odpornym, przetrwać i uciec. Przy sobie nie masz prawie nic. Poradzisz sobie? Co wtedy zrobisz? 

Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, to zapisz się na nasz kurs SERE. Poznaj tajniki przetrwania. Gdy inni będą panikować, Ty będziesz przygotowany na najtrudniejsze scenariusze.

Nauczysz się jak nawigować, zwłaszcza w nieznanym terenie oraz skrycie poruszać się po nieprzyjaznym terenie, zorganizować schronienie, pożywienie, ogień i wodę. Staw czoła wyzwaniu i przeżyj szkolenie, które podda próbie nie tylko twoje ciało, ale przede wszystkim Twoja psychikę. Jesteś na tyle odważny, by zmierzyć się z nim?

Oferujemy 2-dniowy kurs SERE prowadzony przez ludzi, którzy patrzyli śmierci prosto w oczy. Weterani z Iraku i Afganistanu, którzy swoje umiejętności sprawdzili w warunkach bojowych zapewnią Ci rzetelne szkolenie i wpoją zasady, które pozwolą Ci przetrwać w każdych warunkach. Nie idź łatwą drogą – ucz się od najlepszych

Miejsce  i czas kursu SERE

Przeniesiesz się w północno-zachodnią część Gór Bystrzyckich w Sudetach Środkowych, gdzie natrafienie na domostwa wcale nie jest takie oczywiste. Znajdziesz się w pobliżu polsko-czeskiej granicy, z dala od cywilizacji – ale nie z dala od podążającym za Tobą przeciwnikiem. Naszym alternatywnym miejscem realizacji kursu z zakresu SERE jest Puszcza Solska obejmująca  największy na Lubelszczyźnie dziki kompleks leśny rozciągający się od Roztocza Wschodniego aż po Lasy Janowskie, gdzie spotkanie z Łosiem czy Żubrem nie wydaje się bynajmniej mało prawdopodobne.

Nasz kurs SERE odbywa się w weekendy. Początek w piątek o godzinie 16:00 – koniec w niedzielę o tej samej porze.

Nasz kurs SERE nauczy Cię:

– jak przygotować się do ucieczki, wybrać odpowiedni moment, jak analizować, na co zwracać uwagę,

– jak przygotować się mentalnie i wytrenować swój umysł, by w momencie próby stawić czoła wyzwaniu – poznasz psychologiczne aspekty ucieczki z niebezpiecznego obszaru,

– jak stać się niewidocznym, czyli odkryjesz zasady skutecznego kamuflażu,

– jak zaspokoić swoje podstawowe potrzeby, gdy nic nie posiadasz,

– jak skrycie przemieszczać się samemu lub w małej grupie – mylić przeciwnika, zacierać tropy i  niepostrzeżenie poruszać się w nieprzyjaznym terenie.

Kurs SERE w wariancie specjalnym

A co jeśli jesteś już pojmany, głodny, zziębnięty i wyczerpany, a przed Toba jeszcze seria przesłuchań prowadzonych przez osoby, których nie chciałbyś nigdy i nigdzie spotkać?  Nasi Instruktorzy SPECCAMP mogą dołączyć dodatkowy moduł szkoleniowy obejmujący techniki oporu i ucieczki (dostępne dla służb mundurowych i osób cywilnych). Jest to element opcjonalny, znacznie podnoszący poziom trudności kursu, który jest przeznaczony dla osób o mocnych nerwach. Jeśli chcesz się z tym zmierzyć, skontaktuj się z nami poprzez nasza pocztę elektroniczną, gdzie doprecyzujemy warianty szkolenia, by zawierały wszystko to, co chcesz poznać.

Kurs SERE prowadzimy w grupach złożonych z od 6 do 20 osób. Zgłoszenia na szkolenia oraz zapytanie prosimy przesyłać za pomocą e-maila na adres biuro@speccamp.pl

Pełny opis kursu SERE

Przygotowanie do ucieczki/unikania:
Poznasz zasady konspiracji i zrozumiesz dlaczego nie warto wiedzieć wszystkiego – zgodnie z  zasadą „need to known” Pojmiesz jak zbudować odpowiednie nastawienie psychofizyczne, które będzie fundamentem powodzenia akcji Zrozumiesz jakie czynniki psychologiczne najbardziej wpływają na izolowane osoby Nauczysz się jak uspokoić lęk i przejść do działania.
Skuteczny kamuflaż i podstawy survivalu:
Posługiwanie się darami natury i wytworami człowieka dla maskowania percepcji wzrokowej, słuchowej  i węchowej. Jak zdobyć jedzenie i wodę? Pokażemy Ci gdzie i czego szukać. Jak budować schronienia do snu i odpoczynku? Pomożemy Ci zbudować Twój nowy dom. Opanujesz ogień – dowiesz się jak go rozpalić a jednocześnie nie zdradzić swojej pozycji.
Techniki przemieszczania się:
Planowanie znacząco zwiększa szanse przetrwania. Poznaj jak przygotować trasę ucieczki. Sposób przemieszczania się zależy od ukształtowania terenu. Nauczysz się dobierania optymalnych technik. Pokonywanie przeszkód terenowych nie będzie stanowić zagadki. Pokażemy Ci jak przedostać się przez drogi, rzeki, płoty i wszystko, co spotkasz na swojej drodze. Jeśli będziesz działał w małej grupie niezbędna będzie bezszelestna, niewerbalna komunikacja– poznasz jej zasady i zastosujesz w praktyce.
Minimalizowanie oznak obecności i przejścia:
Zacieraj ślady, myl pościg, przejmij kontrolę nad ich działaniem – pokażemy Ci jak oszukać przeciwnika. Wtop się w otoczenie i stań się jednością z naturą – nauczysz się skutecznego kamuflowania swojej obecności. Natura rodzi i zabija – poznasz rośliny, których powinieneś unikać.
ZADANIE DLA UCZESTNIKÓW PODCZAS KURSU SERE
Twoim celem będzie dotarcie do punktu podjęcia. Osiągniesz to dzięki wprowadzeniu w życie wiedzy i umiejętności, które zdobędziesz w trakcie kursu. Orientacja w terenie, wyznaczenie kierunku marszu i stała nawigacja będzie niezbędna. Wszystko w rygorze minimalizowania oznak swojej obecności. Pamiętaj, że jesteś ścigany a każda napotkana osoba jest Twoim potencjalnym przeciwnikiem. Zbudujesz schronienie, w którym spędzisz noc. Po osiągnięciu wyznaczonego miejsca, pod osłoną nocy, rozpalisz ogień, który wskaże twoją lokalizację sprzymierzeńcom. Po drodze czeka Cię jeszcze gama wyzwań, a każdy Twój ruch będzie oceniany przez instruktorów. Pozytywna ocena wykonanego przez Ciebie zadania potwierdzi Twoje zdolności z zakresu SERE.

Co zabrać na kurs SERE?
– wygodne rozchodzone buty, w których pokonasz górskie tereny,
– długie spodnie,
– koszulka z długim rękawem,
– nakrycie głowy,
– dodatkowa para skarpet,
– ocieplacze (polary, czapki, rękawiczki) wg uznania,
– odzież przeciwdeszczową,
– nóż ze stałą głownią lub scyzoryk,
– latarka czołówka ( + zapasowe baterie),
– śpiwór i karimata, – metalowy kubek, – kompas,
– krzesiwo, – zapas niezbędnych leków (ibuprom),
– notes i ołówek.
Opcjonalne przedmioty do zabrania:
– przedmioty survivalowe, co do których masz pytania lub chciałbyś sprawdzić ich funkcjonalność w praktyce,
– okulary przeciwsłoneczne,
– krem przeciwsłoneczny, – repelent na owady,
– rękawiczki robocze, – przedmioty do maskowanie (szale, farby),
– przybory do jedzenia posiłków

 

!UWAGA!

Jeśli nie jesteś pewien, co ze sobą zabrać, skontaktuj się z nami. Jeśli planujesz kupno sprzętu z myślą o tym kursie, odezwij się do nas. Wyjaśnimy wątpliwości, pomożemy się przygotować i dokonać świadomych decyzji zakupowych. Zdolność do skutecznego przetrwania opiera się na umiejętnym korzystaniu z dostępnych zasobów – nie zawsze  wskazane jest przemieszczanie się z bagażem pełnym gadżetów. Możemy też zabezpieczyć dla Ciebie sprzęt z listy przedmiotów do zabrania, jeśli tego nie posiadasz.

Jak realizowane są posiłki?

Na czas kursu SERE otrzymasz wojskowe racje żywnościowe oraz wodę. Jeśli jednak chcesz sam zadbać o swoje wyżywienie to możesz to zrobić. Przygotuj zapas, który starczy na 2 śniadania, 2 obiady i 2 kolacje oraz 2 litry wody.

Wymagania wiekowe:

W kursie uczestniczyć mogą osoby pełnoletnie.

Informacje dodatkowe: 

Po zarejestrowaniu się i opłaceniu szkolenia, na trzy do czterech tygodni przed wybraną datą zajęć otrzymasz e-mailem pakiet informacyjny zawierający wszystkie niezbędne szczegóły dotyczące szkolenia. Dowiecie się wtedy co możemy zabezpieczyć dla Was z listy przedmiotów do zabrania, jeśli tego nie posiadacie. Poznacie informacje organizacyjne związane z dokładnym miejscem startu kursu oraz miejscem gdzie możecie zostawić swój samochód. Przed każdym kursem uczestnik proszony jest o wypełnienie ankiety, która pozwoli nam na dostosowanie szkolenia do poziomu każdej grupy biorącej udział w zajęciach. Jeśli masz dodatkowe pytania, napisz do nas na adres biuro@speccamp.pl

Dostępne są prywatne szkolenia grupowe: 

Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę. Zbierz ludzi i powiedz nam, kiedy chcecie odbyć kurs. Preferujemy, aby grupy powiadamiały nas o chęci uczestnictwa z co najmniej 30-dniowym wyprzedzeniem. Zgłoszenia na prywatne szkolenia można przesyłać e-mailem na adres biuro@speccamp.pl

Zasady anulowania rezerwacji: 

Anulowanie szkolenia przez kursanta musi nastąpić maksymalnie 28 dni przed jego rozpoczęciem – wówczas zwracamy 100% sumy kursu. W wyjątkowych przypadkach szkolenie może się nie odbyć z powodu warunków atmosferycznych, wykluczających możliwość wejścia w rejon działania (np. zagrożenie pożarowe). W takim wypadku  zostaniesz niezwłocznie powiadomiony, a także otrzymasz możliwość zmiany terminu szkolenia na późniejszy lub otrzymania pełnego zwrotua pieniędzy.

Cena szkolenia:

1290 zł / osobę

SPRAWDŹ NAJBLIŻSZY TERMIN KURSU SERE

Shopping Cart
Scroll to Top